Mercedes-Benz Concept EQ, važiuojančio serpantinais, vaizdas iš galo ir iš šono.

Concept EQ – mobilumas naujai.

Elektromobilumas: Mercedes-Benz paspaudžia jungiklį.

Concept EQ – mobilumas naujai.

Elektromobilumas: Mercedes-Benz paspaudžia jungiklį.

Priešais Aukso Vartų Tiltą stovinčio Mercedes-Benz Concept EQ vaizdas iš priekio ir iš šono.
Priešais Aukso Vartų Tiltą stovinčio Mercedes-Benz Concept EQ vaizdas iš priekio.
Priešais Aukso Vartų Tiltą stovinčio Mercedes-Benz Concept EQ vaizdas iš šono.
Priešais Aukso Vartų Tiltą stovinčio Mercedes-Benz Concept EQ vaizdas iš priekio ir iš šono.

EQ – tai išsami elektrinio mobilumo ekosistema, sudaryta iš produktų, paslaugų, technologijų ir inovacijų. Asortimentas svyruoja nuo elektromobilių su sieniniais įkrovimo įrenginiais ir įkrovimo paslauga iki naminių energijos kaupiklių.

Naujojo prekės ženklo pranašas yra „Concept EQ“, kuris atšventė savo pasaulinę premjerą Paryžiuje. Šį dešimtmetįpirmasis EQ serijos modelis taip pat bus pristatytas visureigių segmente. Šis modelis sėkmingai papildys Mercedes-Benz Cars elektrinių modelių asortimentą.

EQ: konkretus dėmesys klientams.

Mercedes-Benz Concept EQ virš įkrovimo įrenginio vaizdas iš priekio.
Mercedes-Benz Concept EQ vaizdas iš priekio ir iš šono.

EQ: konkretus dėmesys klientams.

EQ asortimentą sudaro visi Mercedes-Benz ateities akumuliatoriniai elektromobiliai, susiję gaminiai ir paslaugos. Tokiu būdu automobilio išradėjas savo klientams sukuria paprastas ir skaidrias gaires vis besiplečiančiame asortimente. Todėl EQ prekės ženklas yra kitas logiškas „Best Customer Experience“ pardavimų ir rinkodaros strategijos žingsnis.

Elektromobiliams Mercedes-Benz siūlo jau dabar gali pasiūlyti išplėstinę įkrovimo infrastruktūrą, įskaitant nemokamą programą „Charge&Pay“, skirtą patogiam įkrovimui naudojant viešai prieinamus įkrovimo įrenginius, privačių namų savininkams bei įmonėms siūlomas stacionarus energijos kaupiklis, kuriame elektros energija gaunama iš fotoelektrinių ir saulės energijos sistemų. Ateityje visi šie gaminiai ir paslaugos bus priskirti EQ prekės ženklui. Tokiu būdu Mercedes-Benz sukuria tvirtą ir aiškų pagrindą tvaresniems aukščiausios kokybės gaminiams ir paslaugoms.

Parodinis automobilis Pažyriuje: Concept EQ.

Parodinis automobilis Pažyriuje: Concept EQ.

Mercedes-Benz, sukūrusi „Concept EQ“, visiems aiškiai parodė, kaip sukurti greitosios eismo juostos vertą elektrinį automobilį: išnagrinėjus sportišką SUV kupė tampa aišku, kaip turi atrodyti naujos kartos akumuliatoriniai elektromobiliai. Dinamiškas išorės dizainas ir nauja elektrinė estetika atkreipia dėmesį į galingą elektrinę pavarą: du elektros varikliai, kurių veikimo našumą iki 300 kW užtikrina lanksčios funkcijos akumuliatoriai, ir nuolatinė visų varančiųjų ratų pavara, užtikrinanti didlę važiavimo dinamiką.

Mercedes-Benz Concept EQ prietaisų panelės ir vidurio konsolės vaizdas iš šono.
Mercedes-Benz Concept EQ galinėje salono dalyje esančių jutiklinių ekranų detalus vaizdas.
Dieter Zetsche pristato automobilį Mercedes-Benz Concept EQ.

Važiavimo nuotolis iki 500 kilometrų, Mercedes būdingas dėmesys saugumui, komfortui, funkcionalumui ir jungiamumui – su šiomis savybėmis „Concept EQ“ atitinka visus modernumo ir tvaraus mobilumo standartus. Automobilis taip pat siūlo naujoviškus sprendimus viduje, įskaitant visiškai naują interjero koncepciją. „Concept EQ“ atšventė savo pasaulinę premjerą Paryžiaus automobilių parodoje ir yra Mercedes-Benz naujo elektrinio mobilumo EQ prekės ženklo pirmtakas.

CASE: Connected, Autonomous, Shared, Electric.

Dieter Zetsche pozuoja prie Mercedes-Benz Concept EQ.

CASE: Connected, Autonomous, Shared, Electric.

„Pagal Mercedes-Benz, ateities mobilus remiasi keturiais principais: Connected, Autonomous, Shared ir Electric. ‚Concept EQ‘ visa tai sujungia į vieną“, - teigia Daimler AG valdybos pirmininkas ir Mercedes-Benz Cars direktorius dr. Dieter Zetsche. „Automobiliai be išmetamųjų dujų yra ateitis. Ir mūsų naujasis EQ prekės ženklas yra daugiau, nei tik elektromobilis. EQ reiškia išsamią paslaugų, technologijų ir naujovių ekosistemą.“

Naujos kartos elektromobiliai bus kuriami pagal atitinkamą prekės ženklo architektūrą, kurią galima bus naudoti tarp skirtingų akumuliatorinių elektromobilių modelių.

Dizainas su naująja elektros estetika.

Mercedes-Benz Concept EQ vaizdas iš šono.
Mercedes-Benz Concept EQ vaizdas iš galo ir iš šono.
Mercedes-Benz Concept EQ vaizdas iš priekio ir iš šono.

Dizainas su naująja elektros estetika.

„Concept EQ yra karštas ir kietas“, - teigia Daimler AG dizaino skyriaus direktorius Gorden Wagener. „Jo išskirtinumas paremtas mūsų jautraus aiškumo dizaino filosofijos nauja interpretacija ir avangardiška, modernia ir nepriklasoma elektrine estetika. Tuo pat metu minimalistinis parodinio automobilio dizainas atskleidžia viliojantį progresyvumą.“ Monolitinės formos „Concept EQ“ modelyje kartu susijungia visureigio privalumai, dinamiškas kupė charakteris ir Shooting-Brake jungtys gale.

Mercedes-Benz Concept EQ vaizdas iš viršaus.

Švelnios linijos ir detalių apvalumas sukuria galingas proporcijas. Nepastebimas blizgančio juodos spalvos variklio dangčio perėjimas į priekinį stiklą ir tamsus panoraminis stogas pristato naują elektrinę estetiką – ji sukuria įdomų kontrastą su aliuminio sidabro spalva. Pailgą ir dinamišką siluetą išryškina beveik nepastebimos kėbulo siūlės, paslėpti langų valytuvai, išoriniai veidrodėliai iškeisti į kamerą, visiškai atsisakyta įprastų durų rankenų.

Interjeras: avangardiškas ir funkcionalus.

Interjeras: avangardiškas ir funkcionalus.

Į vairuotoją orientuotoje prietaisų panelėje daugiausia dėmesio skiriama nesudėtingai ir jutiklinei įrangai bei naujai elektrinei estetikai, dėka kurios išorės dizainas nuosekliai pereina į automobilio interjerą. Prietaisų skydelis turi kintamos formos plačiaekranį dispėjų, kuris dėl savo asimetriško dizaino puikiai prisitaiko prie vairuotojo.

Mercedes-Benz Concept EQ futuristinės prietaisų panelės vaizdas.
Mercedes-Benz Concept EQ prietaisų panelės detalus vaizdas.

„Concept EQ“ yra apibūdinamas modernios prabangos sąvoka ir be visų išvardintų privalumų taip pat pasižymi visiškai nauja naudotojo sąsaja – jame puikai dera emocionalumas ir intelektas, juos papildo naudotojui draugiška aplinka. Viską vainikuoja Mercedes būdingos elektrinės sėdynės be klasikinių jungiklių ir mygtukų.

Rožinės auksinės spalvos rėmuose įterptą vidurio konsolė keičia savo formą: čia nerasite jokių mechaninių valdymo elementų, viskas paremta lietimui jautria technologija. Ant vairo įrengtais jutikliniais valdymo elementais vairuotojas gali vienu pirštu valdyti automatinę klimato kontrolės sistemą ir informacijos bei pramogų sistemą.

EQ: naujasis el. mobilumo prekės ženklas.

Naujojo Mercedes-Benz elektromobilumo prekės ženklo logotipas.

EQ: naujasis el. mobilumo prekės ženklas.

„Concept EQ“ prototipas leidžia pažvelgti, kaip atrodys akumuliatoriais varomų elektromobilių architektūra. Dieter Zetsche: „Elektro-smart buvo 2007 m. elektromobilių pradininkas. Dabar atėjo mūsų eilė. Mes pasiruošę pristatyti visapusišką elektromobilių asortimentą, kuris apims visus automobilių segmentus – nuo kompaktiškųjų iki prabangios klasės.“

Būsimi modeliai įkūnija šiuolaikinio elektromobilumo esmę: patrauklaus dizaino, išskirtinio vairavimo malonumo, didelio praktiškumo ir maksimalaus saugumo derinys – tai savybės, kuriomis automobilio išradėjas apibūdina visas transporto priemones.